Jak si vybrat vodní dýmku?

  1. Velikost: Vodní dýmky jsou k dispozici v různých velikostech, od malých až po obrovské. Rozhodněte se, zda chcete dýmku, která bude snadno přenosná, nebo ji plánujete používat převážně doma. Zde je nutno podotknout, že neplatí pravidlo menší dýmka pro jednotlivce a větší dýmka pro skupiny. Optimálního požitku z kouření vždy dosáhnete při session, která zahrnuje maximálně dvě osoby.
  2. Materiál: Nejběžnějšími materiály pro těla vodních dýmek jsou dřevo, kov či polymer. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Dřevo je esteticky příjemné, avšak ne všichni výrobci jsou známí stejnou kvalitou zpracování a tudíž může časem dojít k poškození. Zatímco kovové dýmky jsou odolné, snadno se čistí a drží stejný vzhled, bývají o něco dražší. Dýmky s tělem z polymeru mohou být ideální volbou pro začínající i zkušené dýmkaře. Jsou lehčí a cenově dostupnější.
  3. Design: Vzhled dýmky je často důležitý pro mnoho lidí. Můžete si vybrat mezi klasickým stylem a moderními designy s různými vzory a barvami.
  4. Cena: Ceny vodních dýmek se liší podle materiálu, velikosti a značky. Stanovte si rozpočet a hledejte dýmky, které do tohoto rozpočtu padají. Je však důležité vzít v úvahu i kvalitu, abyste se vyhnuli levným, ale nestabilním možnostem. Rozpočet by měl také obsahovat prostor pro další příslušenství, jako je kvalitní korunka, HMS, napalovač uhlí a další.
  5. Funkce: Některé vodní dýmky mají speciální funkce. Dýmkám s více šlahouny by se měl každý zkušený dýmkař vyhnout obloukem, primárním důvodem je požitek z používání. Dle zákonů dýmkařské fyziky je logické, že více uživatelů tahajících zároveň zvyšuje přísun tepla k tabáku, to tabák přepaluje a zkracuje trvání kvalitní session.

    Dalším výrazným rozdílem může být difuzor, ten je umístěn na konci downstemu (trubky, která vede do vázy). Některé dýmky ho mají a některé nikoliv, zpravidla zjemňuje tah. To může být benefit pro některé dýmkaře, nicméně někteří dýmkaři preferují naopak těžší tah například pro použití se silnějšími tabáky, jako je Tangiers.
  6. Kompatibilita s doplňky: Doplňků je široká škála, od zachytávačů melasy až po světlo na dálkové ovládání, které lze umístit pod některé vázy. Pro více informací ohledně kompatibility nás neváhejte kontaktovat.
  7. Recenze a doporučení: Nezapomeňte prozkoumat recenze uživatelů a doporučení od známých, kteří mají zkušenosti s vodními dýmkami. To vám může poskytnout užitečné informace o konkrétních modelech a značkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *